Wilhelm dalok
Jel Színház, Magyarkanizsa
Tolnai Ottó azonos című kötetének versei alapján rendezte: Nagy József
Nincs aktuális előadás
Ön egy múltbeli eseményre keresett rá. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!
Last event date: Saturday, June 06 2015 9:00PM
A válogatók közös javaslata
nekem kell kiengedni a harapós ártány mellől
az ólból a flamingót
mert vak vigh tibike épp ma szándékozik eljárni vele
a násztáncot
a fakó flamingóval
a szőke tiszából ezért nem érkezel a szőke
tiszába caplatva égig érő fatalpaidon
mert a kifakult flamingót neked kell kiengedni
a harapós ártány mellől az ólból
ezért áll a fakanál a dákó a söprűnyél
csak az égig érő asztagok szalmahúzó horga
nem áll soha
(Tolnai Ottó: mi a kő)
Az 56. Sterija Játékokon, a legrangosabb szerb színházi mustrán négy díjat nyert A kisinyovi rózsa, a szabadkai Kosztolányi Dezső Színház Tolnai Ottó műve alapján készült előadása. A kisinyovi rózsa elfekvője egy nirvána-szint, amelyben az ábrándok, gerjedelmek, indulatok, eszmék/rögeszmék nyűgétől megszabaduló tudat állapota épül fel a színpadon. A lebomlás folyamata épül fel, s éppen ebben rejlik a dialektikája. A Wilhelm-dalok filozófus bolondjának alakjában ezt a dialektikát folytatja Tolnai. Ott felolvasószínházat sejtetően, fekete öltönyben/kosztümben, kottaállványokkal felszerelkezve vonul be a társulat. Igazában akkor érezni, mennyire koherens Tolnai költői világa, amikor a finálé közeledtén egybeáll (kiépül) a csúcs-performance, a nagy puzzle: néhány flamingó csapattá szaporodik a nagy gonddal és méltósággal kirakott magyarkanizsai rámás tükrök által: nem homályosan, hanem ellenkezőleg, metsző/átható élességgel rajzolódik ki minden, mint amikor már árnyéka vész tárgynak-testnek. Merőlegesen a tükrökre egy sor állványos cin. Először eksztatikus cin-dobzene, utóbb a lezáró piano koncert: a színpadi mennyből a cinre porzik az élet sója. A cintányér teszi a dolgát: visszhanggal pereg a só. Az idő. Ugyanaz az idő, aminek a természetét – a mennyiségi időből (kronosz) a minőségi idővé (kairosz) hajlását – liturgikus keretbe foglalt szeszélyével, Nagy József egyedül jeleníti meg. (Balogh Tibor dramaturg, kritikus)
Our offer
A 60-minute tour starts every day at 13:30, 15:00 and 16:30 in English. To request a tour in other languages (Italian, Spanish, German, French, Greece and Hungarian), please get in touch with the OperaTour team. Please note that the auditorium is closed for visits during rehearsals. Guided tours are not available during performances.
Prima donnas ERIKA MIKLÓSA Festive gala concert with Hungarian and English surtitles
Suggestions
BMW Afternoons - Concert Running time 2 hours including one interval. Original Language; Hungarian, English an same-language Surtitle.
Please note that the auditorium is closed for visits during rehearsals. Guided tours are not available during performances.
Warning! The basket time limit is about to expire!
item(s) in basket
total:
Time limit has expired. Please, put item(s) in to basket again.

