Program


Meddig él egy fa? - Örkény 100

Meddig él egy fa? - Örkény 100

Meddig él egy fa? - Örkény100

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2012. április 7. szombat, 19:00

Április 7-én, Örkény István születésének 100. évfordulója alkalmából különleges estével készül a Pesti Színház. Budapest és a vidék számos színházából érkeznek fellépők, hogy magukkal hozott „egyperces” műsoraikkal emlékezzenek az íróra. Egyperces novellákból, levelekből, népszerű Örkény-darabok monológjaiból és Örkény-novellák szövegeiből rögtönzött mini-jelenetekből, televíziós interjúkból és hangfelvételekből összeállított gálaműsorban idézik fel a résztvevők az író alakját és nagysikerű műveit a Pesti Színházban, amely legendás sikerű darabjainak otthona volt. A Macskajáték Sulyok Máriával, Székely Gábor rendezésében több mint négyszáz előadást élt meg, a Pisti a vérzivatarban pedig több mint százszor játszották, Tordy Gézával, Garas Dezsővel, Gobbi Hildával és Halász Judittal.

Emlékezetes előadás volt a Vérrokonok Tomanek Nándorral, Ruttkai Évával, Kútvölgyi Erzsébettel, és a megrendítő A holtak hallgatása Darvas Ivánnal, Somogyvári Rudolffal. Ez utóbbi előadások mind Várkonyi Zoltán rendezői irányításával születtek, aki szintén idén lenne száz éves. Bár az egykori szereplők közül sokan már nincsenek velünk, mert fent vannak „az égi társulatban”, de ez az est is olyan szórakoztató, emlékezetesen szeretnivaló, humorral és életörömmel teli lesz, mint az ő alkotásaik és alakításaik voltak.

Az est résztvevői többek között: Alföldi Róbert, Aradi Imre, Bálint András, Bánfi Kata, Barta Éva, Decsi Edit, Eszenyi Enikő, Farkas Ignác, Fejes Szandra, Fellinger Domonkos, Ferencz Bálint, Hajdú Melinda, Horváth Sebestyén Sándor, Horváth Réka, Jenei Judit, Jordán Tamás, Kéri Kitty, Máté Gábor, Mácsai Pál, Marjai Virág, Nánási Ágnes, Nyári Oszkár, Nyári Szilvia, Oberfrank Pál, Orth Péter, Őze Áron, Pásztor Erzsi, Pásztor Pál, Petneházy Attila, Porogi Ádám, Seress Zoltán, Tordy Géza és Trokán Nóra.
Rendező: MARTON LÁSZLÓ

Ajánlatunk


„Az elemeknek és szíveknek szörnyű viharzását zártam bele, amely csak fokozatosan nyugszik le Brünhilda csodás álmáig” – írta Wagner Liszt Ferencnek A walkür partitúrájáról. A Rajna kincse felvezetése után a Wotan gyermekeinek tragikus szerelmét feldolgozó operával veszi kezdetét a szűkebben vett drámai trilógia.

Mi történik, ha egy hatalmát féltő, a földi örömöknek ellenállni képtelen fejedelem, egy feslett erkölcsű, bosszúszomjas, manipulatív nő és egy vágyaktól fűtött, de erősen befolyásolható tinédzserlány legrosszabb tulajdonságai egyszerre törnek felszínre egy szent ember megjelenésekor? Valaki elveszti a fejét…

A vágy villamosa Venekei Marianna első egészestés koreográfiája. Az évek óta dédelgetett terv Dés Lászlóval közös vállalkozásuk.

Ajánló


Giacomo Puccini PILLANGÓKISASSZONY Opera három felvonásban, olasz nyelven, magyar, angol és olasz felirattal

Radina Dace / Pjotr Iljics Csajkovszkij KISHATTYÚK TAVA Gyerekelőadás óvódásoknak és kisiskolásoknak

Marius Petipa - Sir Peter Wright - Sir Frederick Ashton / Pjotr Iljics Csajkovszkij CSIPKERÓZSIKA Mesebalett három részben

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!