Program


Mátyás mesék
5

Mátyás mesék

Thuróczy Katalin: Mátyás mesék
zenés mesejáték gyerekeknek, két részben

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett rá. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Last event date: Friday, May 23 2014 6:00PM

Prága városában börtönben ül az ifjú Hunyadi Mátyás barátaival, az olasz humanista Jacopo Bardi-val, a Hollóval, a Lóval és hűséges szolgálójával, Andulkával a cselédlánnyal. Nagy az izgalom, amikor megtudják, hogy Magyarországról követség érkezett a városba. Találgatják, vajon mi lehet a célja, hiszen mindannyian tudják, hogy Budán a nemesség királyválasztásra gyűlt össze. A rabok a Holló segítségével bepillantanak a jövőbe: vajon mi történne, ha Mátyás lenne a király? Így elevenednek meg a színpadon a jól ismert Mátyás mesék.

Thuróczy Katalin 1996-tól 2011-ig a Pécsi Nemzeti Színház dramaturgja volt. Dramaturgként és forgatókönyvíróként részt vesz a Magyar Televízió és a TV2 munkájában is. Leginkább színdarabokat, továbbá novellákat és forgatókönyveket ír.

A darab szegedi előadásaihoz Monori András írt remek dalokat!

Zenei asszisztens: Kovács Gábor
Mozgás: Varga József

Our offer


Giuseppe Verdi LA TRAVIATA Opera in two parts, three acts, in Italian, with Hungarian, English, and Italian subtitles

The World of Ballet Remembers a Hungarian Legend 2014 saw the sudden passing of the international ballet artist and ballet director Iván Nagy. After his retirement, he had returned to serve his country by working as head artistic consultant for the Hungarian State Opera.

Wolfgang Amadeus Mozart Così fan tutte

Suggestions


Giuseppe Verdi MACBETH Opera in four acts, two parts, in Italian, with Hungarian, English, and Italian subtitles

Recommended for children ages 4 to 10 Hungarian-language discussion programme.

Máté Bella – András Almási-Tóth Passion contemporary Opera

Warning! The basket time limit is about to expire!
estimated time left:
00:00

item(s) in basket

total:


Time limit has expired. Please, put item(s) in to basket again.