Program


Kean

Kean

Mi lenne, ha Edmund Kean az XIX. századi angol színészóriás egyszer csak megjelenne és eljátszaná nekünk saját gyötrelmes és fényes életét?

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett rá. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Last event date: Tuesday, April 24 2012 7:00PM

Mi lenne, ha egy mai színészben öltene testet?
Mi történne, ha a mai színész a legendás előd személyén keresztül beszélne saját életéről és színészetéről?
Mit mutat a tükör a tükörben?


Én, Edmund Kean, Shakespeare hőseinek személyes képviselője, ki ugyan nem játszani születtem, sem tetszelgő tükörnek udvarolni, ki szertelen szeret, s nem okosan, ma este, az Úr 1833. esztendejének március 25. napján úgy döntöttem, mégis eljátszom Önök előtt az életem, s újraélem legendás szerepeimet, amelyek annyi emlékezetes percet okoztak szeretett közönségemnek. Ismét látják majd a bosszúvágytól fűtött, de tehetetlen herceget , az öldöklő skótot , kit asszonya tüzel, az agg királyt , gonosz leányai áldozatát, a torz királyt , ki elveszejti koronáját, a büszke zsidót meg a zöld szemű szörny gyötörte mórt , s mennyi mindent még, ó Isten, mert e kakasporondon elfér ám a nagyvilág s az élet, mi bizony csak egy tűnő árny, csak egy szegény ripacs, mint jómagam, kit ezúttal is ajánlok kegyelmükbe. Jöjjenek hát- kell-e könyörögni?-, mert lesz tánc Harlekin-jelmezben, poézis egy kevés, brandy minden mennyiségben, s a többi - néma csend.

Our offer


A century ago, the world first encountered this remarkable opus, a work that soon became one of the cornerstones of twentieth-century musical innovation. Premiered in 1926, the singspiel is a milestone in Hungarian music history: its composer, Zoltán Kodály, fulfilled his aspiration to elevate Hungarian folk song of ancient origin to the same status as classical music, by virtue of its equivalent values, placing it on the stage of the nation’s Opera House.

Wolfgang Amadeus Mozart PARÁZSFUVOLÁCSKA – The Magic Flute for Children Fairy-tale Singspiel in two parts, in Hungarian, with Hungarian and English surtitles

Gaetano Donizetti MARIA STUARDA Opera in three acts, in Italian, with Hungarian, English, and Italian subtitles

Suggestions


This ballet's plot is inspired by The Corsair, a famous verse written in 1814 by Lord Byron, who towered over…

Wayne Eagling – Tamás Solymosi / Pyotr Ilyich Tchaikovsky THE NUTCRACKER Fairy-tale ballet in two acts

Warning! The basket time limit is about to expire!
estimated time left:
00:00

item(s) in basket

total:


Time limit has expired. Please, put item(s) in to basket again.