Program


Jonathan Larson: Tikk-takk Bumm!

Jonathan Larson: Tikk-takk Bumm!

musical

A Művészetek Völgy és az Art-Színtér közös előadása

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett rá. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Last event date: Wednesday, August 13 2025 8:00PM

Jonathan Larson Tik-Tak… bumm! című, önéletrajzi ihletésű musicaljét először a New York-i Off-Broadwayn mutatták be, azóta bejárta a világ számos színpadát, a Netflix pedig 2021-ben készített belőle többszörösen díjazott filmet.

A 30. szülinapjához közeledő zeneszerző, Jon felteszi magának az alapvető egzisztenciális kérdéseket: hol tart karrierjében? Mikor fog már végre berobbanni? Eljön-e egyáltalán az a pillanat, amikor biztos lehet benne, hogy ez az ő útja? Azt érzi, mire betölti a 30-at, muszáj történnie valaminek… valami igazinak.

A darabban három fiatal történetét követhetjük végig: Jon, az eddig még be nem futott zeneszerző, Michael, Jon legjobb barátja, a vágyott színészi karriert az üzleti életre cserélő PR-menedzser, és Susan, Jon barátnője, profi táncos, aki még szintén várja a nagy lehetőséget.

Az előadás nézői úgy érezhetik magukat, mintha a Jont játszó Ember Márk akusztikus, klubkoncert hangulatú stand-up estjére érkeznének. A személyes hangvételű történetek egy érzékeny, tehetséges, magában folyton kétkedő művész útkeresését vetítik elénk. Az élőzenés színházi előadás során a három színész több karakter bőrébe bújva dolgozza fel a mai 30-as korosztály, az Y-generáció problémáit. Az ő életükben nem volt háború, nem éheztek, nem voltak filléres gondjaik. Viszonylagos kényelemben nőttek fel, mégis félnek kilépni a „való életbe”. A felnőtté válás felelőssége és visszafordíthatatlansága, a bizonytalan jövőtől és az elköteleződéstől való félelem nyomasztóan nehezedik rájuk. A történet szereplői pedig ezt igyekeznek – kisebb-nagyobb sikerrel – túlélni.

Szereposztás
Jon – Ember Márk
Susan – Dobó Enikő
Michael – Csiby Gergely
 
Alkotók
Díszlet- és jelmeztervező: Rákay Tamás
Fordító: Zöldi Gergely
Zenei vezető: Kéménczy Antal
Dramaturg: Hárs Anna
Rendezőasszisztens: Majláth Dóra
Rendező: Dicső Dániel

Our offer


Wolfgang Amadeus Mozart PARÁZSFUVOLÁCSKA – The Magic Flute for Children Fairy-tale Singspiel in two parts, in Hungarian, with Hungarian and English surtitles

A 60-minute tour starts every day at 13:30, 15:00 and 16:30 in English. To request a tour in other languages (Italian, Spanish, German, French, Greece and Hungarian), please get in touch with the OperaTour team. Please note that the auditorium is closed for visits during rehearsals. Guided tours are not available during performances.

Giacomo Puccini Best of Puccini Nessun dorma gala concert and Schicchi 2.0

Suggestions


A Streetcar Named Desire is Marianna Venekei's first full-length choreography. The project, lovingly nurtured for many years, is a collaboration…

Georges Bizet CARMEN Opera in four acts, in French, with Hungarian, English, and French subtitles

Warning! The basket time limit is about to expire!
estimated time left:
00:00

item(s) in basket

total:


Time limit has expired. Please, put item(s) in to basket again.