Program


Csíksomlyói Passió

Csíksomlyói Passió

Csíksomlyói passió
passiójáték

A zalaegerszegi Hevesi Sándor Színház vendégjátéka.

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2014. január 11. szombat, 19:00

Valaha évszázadokkal ezelőtt, templomok udvarán, kolostorok termeiben láthattak csupán színjátékot az egyszerű emberek. Volt, ahol helybeli polgárok, kézművesek és földművesek játszották az Atyaistent, a fájdalmas Szűzanyát, a megfeszített fiú szerepét; a szerzetesek iskoláiban azonban a diákok léptek színre a messzi vidékről összesereglett nézők épülésére és szórakoztatására.

Kegyes atyák állították össze a darabokat, amelyeket jeles alkalmakkor: karácsony, vízkereszt, nagypéntek és húsvét idején játszottak el, s Krisztus életén kívül, a Biblia számos más történetét is megelevenítették. Nemcsak a vallásos áhítat felkeltése és növelése, hanem az önfeledt játék örömének másokkal való megosztása is vezette a passiók és misztériumok összeállítóit és előadóit. Így vegyült össze az előadásokban a magasztos történet és a profán humor, a szent ének és a bájoló mondóka. A csíksomlyói ferences barátok lejegyzésében maradt az utókorra néhány két-háromszáz éves nagypénteki misztériumjáték szövege.

Ennek alapján készült a Csíksomlyói passió kiegészítve régi imádságokkal, énektöredékekkel, betlehemes rigmusokkal – megidézve a régi magyar népi színjátszás elfeledett hangulatát – mindenki igaz gyönyörűségére és épülésére.


Ördögök: Farkas Gergő, Mihály Péter, Nagy Péter János, Zsíros Viktor, Sabján Ádám / Sabján Milán
Női kar: Kováts Dóra, Lupaneszku Vivien, Lőrincz Nikol, Magyar Cecília, Mikita Zsuzsanna Lilla, Misurák Tünde, Pete Zsuzsanna, Andor Alíz / Szilasi Lili, Kiss Csenge / Simon Anna
Zenekar: Schreiner Jenő, Kovács Péter, Kiss Krisztián, Kovács Attila, Máriás Zsolt

Ajánlatunk


Hangszercsoportok játékos bemutatása – 4 éves kortól 10 éves korig ajánlott

Bartók Béla A kékszakállú herceg vára Opera IC Audiofil sorozat

A 60 perces angol nyelvű túrák mindennap háromszor (13:30, 15:00, 16:30) indulnak. Időszakosan olasz, francia, spanyol, német, görög és magyar nyelvű túrák is elérhetőek. Próbák ideje alatt a nézőtér nem látogatható. Előadások idején az épületlátogatás szünetel.

Ajánló


Giacomo Puccini Best of Puccini Nessun dorma áriaest és [szkikki] 2.0

Richard Wagner PARSIFAL Színpadszentelő ünnepi játék három felvonásban, német nyelven, magyar, angol és német felirattal

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!