Program


Candide

Candide

Bódi Gergő
Candide - A Forrás Színház előadása

(Interaktív színházi kalandozás Voltaire "kötelezőjének" világában)

A Forrás Színház interpretációja fiatal művészektől fiataloknak szól, s a játszók interaktív gondolkodásra hívják nézőiket.

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett rá. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Last event date: Monday, November 29 2010 5:00PM

A Candide című regény (amely a középiskola I. évfolyamának kötelező olvasmánya is) színre vitelének okát az a felismerés jelenti, mely szerint a mű tartalma meggyőző színházi üzenettel és aktualitással bír, története tökéletes párhuzamba állítható a XXI. századi fiatalok léthelyzetével: az országhatárok fellazultak, az utazás, a világ megismerése sokak számára elérhető közelségbe került. Ugyanakkor a világ magára is hagyta az embert, ahol csupán felelősségtudata és akaratereje folytán lelheti meg identitását. Candide a folyamatos kérdezés állapotában kutatja önmagát. Ki vagyok én? Naivul hisz mestere tanításában: "ezen a világon minden a legjobban van". Ez a kijelentés cáfolódik meg minden fejezetben.

"Minden esemény egyetlen láncsort alkot ezen a legeslegjobb világon; mert hisz ha nem rúgják fenéken, s nem ebrudalják ki egy szép kastélyból Kunigunda királykisasszonyért, ha nem gyötri meg az inkvizíció; ha nem járja be gyalog Amerikát, és ha nem veszíti el száz eldorádói juhocskáját, bizony nem ehetne itt befőtt cédrátot és pisztáciát."

Rendező: Ács Tamás

Our offer


A 60-minute tour starts every day at 13:30, 15:00 and 16:30 in English. To request a tour in other languages (Italian, Spanish, German, French, Greece and Hungarian), please get in touch with the OperaTour team. Please note that the auditorium is closed for visits during rehearsals. Guided tours are not available during performances.

Carl Orff CARMINA BURANA Scenic cantata in the original languages, with Hungarian, English, and same-language subtitles

The World of Ballet Remembers a Hungarian Legend 2014 saw the sudden passing of the international ballet artist and ballet director Iván Nagy. After his retirement, he had returned to serve his country by working as head artistic consultant for the Hungarian State Opera.

Suggestions


Stars' recitals with piano Featuring: Michael Volle

A fun tour around the Eiffel Art Studios Please note that this programme is in in Hungarian and we don…

A century ago, the world first encountered this remarkable opus, a work that soon became one of the cornerstones of…

Warning! The basket time limit is about to expire!
estimated time left:
00:00

item(s) in basket

total:


Time limit has expired. Please, put item(s) in to basket again.