Bohóc kerestetik
Két kiöregedett, régóta mellőzött bohóc egy állásinterjúra érkezik. Filippo a harsányabb karakter, Niccolo a szelíd bohóc. A sivár váróterem az érvényesülés igyekezetében előbb csatatérré, majd képzeletbeli poronddá, végül egy bűntény helyszínévé válik.
Nincs aktuális előadás
Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!
Utolsó előadás dátuma: 2022. szeptember 25. vasárnap, 19:30
Bozsik Yvette Társulat: Bohóc kerestetik (60 perc)
A Bozsik Yvette Társulat felnőtteknek szóló darabja a Nemzeti Táncszínház felkérésére, a világhírű román-francia író, Matei Visniec groteszk drámája nyomán készült.
Két kiöregedett, régóta mellőzött bohóc egy állásinterjúra érkezik. Filippo a harsányabb karakter, Niccolo a szelíd bohóc. A sivár váróterem az érvényesülés igyekezetében előbb csatatérré, majd képzeletbeli poronddá, végül egy bűntény helyszínévé válik. A darab remek lehetőség arra, hogy a Bozsik Yvette Társulat mára ikonikussá vált stílusjegyeivel, egy prózai darabból kiindulva, táncszínházi formát öltve, új lendületet és energiákat ötvözve egy groteszk szomorúbohóc-játék előadást hozzon létre, amelyben tükröt tartva magunknak és a világnak megemlékezünk a szeretetről és az elmúlás pillanatairól.
A darab alapján készült táncszínházi előadás Vati Tamás és Bozsik Yvette főszereplésével, Philippe Heritier zenéjével, Berzsenyi Kriszta jelmezeivel került színpadra, az előadásban a Bozsik Yvette Társulat táncművészei is megjelennek egy abszurd bohócbanketten. A darabban humor és dráma vegyül cirkuszi elemekkel, bohócjátékkal, commedia dell’arte motívumokkal, akrobatikus és lazzi elemekkel színesítve. A végeredmény abszurd átmenet humor, dráma, színház, cirkusz és tánc között.
Előadják: Bozsik Yvette és Vati Tamás
valamint: Kalmár Attila, Zambrzycki Ádám, Bujdosó Anna, Darabont Áron,
Gombai Szabolcs, Hasznos Dóra, Hortobágyi Brigitta, Samantha Kettle, Krizsán Dániel
Zene: Philippe Heritier
Fény: Pető József
Tér: Vati Tamás
Jelmez: Berzsenyi Krisztina
Kreatív producer: Iványi Marcell
Rendező-koreográfus: Bozsik Yvette
Támogatók: EMET, NKA
Ajánlatunk
Magyar legendára emlékezik a balettvilág 2014-ben hirtelen hunyt el Nagy Iván nemzetközi hírű balettművész, többszörös balettigazgató, aki visszavonulását követően állt újra hazája szolgálatába, és a Magyar Állami Operaház művészeti főtanácsadójaként dolgozott velünk.
Giuseppe Verdi TRAVIATA Opera két részben, olasz nyelven, magyar, angol felirattal
Ajánló
John Adams NIXON KÍNÁBAN Opera három felvonásban, angol nyelven, magyar és angol felirattal
Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
tétel a kosárban
összesen:
Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!





