Agave
Miskolc, 2017 augusztusa. A tizennyolcéves Márk épp indulna Budapestre - vagy még messzebb -, talán pár évre, talán örökre. Mindegy is, csak el innen. Az indulást azonban váratlan akadály késlelteti: megismeri Annát és családját, és csapdába kerül hatalmas házukban. De kik is valójában ezek az emberek, miért tartják itt Márkot minden erejükkel? És mit rejtegetnek a pincében?
Nincs aktuális előadás
Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!
Utolsó előadás dátuma: 2019. május 31. péntek, 19:00
A budapesti közönség számára már jól ismert fiatal író, Mikó Csaba Agave című drámájának bemutatóját alapos kutatómunka előzte meg: a szerző hónapokig gyűjtötte a miskolci történeteket, motívumokat, majd ezekből kiindulva szőtte meg a darab kitalált cselekményét. Az Agave, középpontjában egy különös, három generációs miskolci családdal, bravúros formában foglalja össze a város történetét az alapítástól napjainkig, különös tekintettel az utóbbi húsz évre.
„A hetedik ajtó mögött a múlt.” (Balázs Béla)
Anya – Sárkány, a Miskolci Látó...............................................NÁDASY ERIKA
Anna – Miskolc, a megmentendő város...................................MÉSZÖLY ANNA
Márk – Kalandor, és/vagy „A tiszta szívű ifjú”............................BODOKY MÁRK
Nagyapa – Az utolsó Sárkányőrző, egykori kohásztechnikus...KERESZTES SÁNDOR
Adri – Pótsárkány, a Nők Centruma piárosa..............................RUSZNÁK ADRIENN m.v.
Sanyi – Az Akadályok Ura, a Spartan Beastre készül...............FARKAS SÁNDOR
Díszletervező: HORESNYI BALÁZS
Jelmeztervező: PILINYI MÁRTA
Dramaturg: ARI-NAGY BARBARA
Zenész: MÁRKOS ALBERT
Súgó: MÁRTON B. ANDRÁS
Ügyelő-rendezőasszisztens: HADHÁZY ILDIKÓ
Rendező: BÉRES ATTILA
Miskolci mítosz szünet nélkül
Ajánlatunk
Magyar legendára emlékezik a balettvilág 2014-ben hirtelen hunyt el Nagy Iván nemzetközi hírű balettművész, többszörös balettigazgató, aki visszavonulását követően állt újra hazája szolgálatába, és a Magyar Állami Operaház művészeti főtanácsadójaként dolgozott velünk.
Rudi van Dantzig – Toer van Schayk / Pjotr Iljics Csajkovszkij A HATTYÚK TAVA Klasszikus balett három felvonásban
Ajánló
Giuseppe Verdi TRAVIATA Opera két részben, olasz nyelven, magyar, angol felirattal
BMW-Délutánok - Koncert Az előadás hossza 2 óra egy szünettel. Eredeti nyelven; Magyar, angol és eredeti nyelvű felirattal.
Selmeczi György / Vajda János Királyi fenség / Az ítélet Ősbemutató
Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
tétel a kosárban
összesen:
Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!











