Program


Terék Anna - Molnár G. Nóra: Csönd

Terék Anna - Molnár G. Nóra: Csönd

Felnőttem a Nyugatban. Minden gyümölcs nekem ért a fán. Elértem a Napot. Aztán félni kellett. Onnantól kellett félni, hogy apám kollégájához bedobták a behívót. Nem tudtam,mit kell ilyenkor csinálni. Kit kéne gyűlölni. Próbáltam kicsi maradni és sovány. Aztán mi is szegények lettünk.

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2022. november 20. vasárnap, 20:00

Terék Anna - Molnár G. Nóra: Csönd

Felnőttem a Nyugatban. Minden gyümölcs nekem ért a fán. Elértem a Napot. Aztán félni kellett. Onnantól kellett félni, hogy apám kollégájához bedobták a behívót. Nem tudtam,mit kell ilyenkor csinálni. Kit kéne gyűlölni. Próbáltam kicsi maradni és sovány. Aztán mi is szegények lettünk. Én azt hittem, egy háborúnak lehet jó célja is.

Amikor megszülettem március volt,
és apám ugrálva ment végig
a rügyező utcán.
Kiabált, az utcára kiabálta
az összes szomszédot.
Éjjel úgy vitték haza a mamához
a férfiak, a karjukban, a hátukon,
mert ájulásig mulatott.
Apám mindig azt mesélte,
addig verte öklével az asztalt
a zenészek mellett, míg az össze nem tört.
A trombitás félmeztelenre vetkőzött,
pedig március volt,
kint a hidegben csattogtak rügyek.
Apám mulatott,
apám boldog volt,
mert fia született.

Szereplők:
Anya....... Nyakó Júlia
Apa......... Felhőfi-Kiss László
Fiú........... Berta Csongor
Lány........ Antóci Dorottya

Író: Terék Anna
Zeneszerző: Pálfi Ervin
Díszlet- és jelmeztervező: Jeli Sára Luca
Produkciós asszisztens: Németh Éva
Asszisztens: Borhi Lilla
Projektfelelős tanár: Kárpáti Péter
Rendező: Molnár G. Nóra

Támogatók: TÁP Színház, SZFE
Korpodukciós partner: Trafó

Ajánlatunk


A 60 perces angol nyelvű túrák mindennap háromszor (13:30, 15:00, 16:30) indulnak. Időszakosan olasz, francia, spanyol, német, görög és magyar nyelvű túrák is elérhetőek. Próbák ideje alatt a nézőtér nem látogatható. Előadások idején az épületlátogatás szünetel.

A 60 perces angol nyelvű túrák mindennap háromszor (13:30, 15:00, 16:30) indulnak. Időszakosan olasz, francia, spanyol, német, görög és magyar nyelvű túrák is elérhetőek. Próbák ideje alatt a nézőtér nem látogatható. Előadások idején az épületlátogatás szünetel.

Az i. e. 74 körüli Római Birodalomban játszódó Spartacus Seregi László első igazi nagybalettje volt, amely egy csapásra mérföldkő lett a magyar táncéletben. Generációk sora élvezte 1968 óta a történelmi témájú koreográfiát, amely az ókori rabszolgalázadás történetét dolgozza fel úgy, hogy közben igazi mondanivalója nem a forradalom, hanem az emberi érzelmek, döntések az elnyomás ideje alatt.

Ajánló


Gaetano Donizetti STUART MÁRIA Opera három felvonásban, olasz nyelven, magyar, angol és olasz felirattal

Wayne Eagling – Solymosi Tamás / Pjotr Iljics Csajkovszkij A DIÓTÖRŐ Mesebalett két felvonásban

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!