Szabó Magda: Abigél
FŐBB SZEREPEKBEN: Kuncz Feri: Sándor Péter, Horn Mici: Varga Izabella, Kőnig: Hujber Ferenc,Vitay Tábornok: Szőke Zoltán, Vitay Georgina: Pásztor Virág.
több
Nincs aktuális előadás
Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!
Utolsó előadás dátuma: 2025. január 18. szombat, 19:00
Szabó Magda Abigél című műve megjelenése óta kiapadhatatlanul az érdeklődés középpontjában áll, legyen szó a sokadik kiadását megélő regényről, az abból készült-, évről-évre ismét levetített tv-filmsorozatról, vagy akár a mű musical változatáról. Az írónő örökzöld története mára már kulturális identitásunk részét képező alkotás, amely minden generáció számára a mai napig meghatározó érvényű jelentőséggel bír.
Színpadra alkalmazta: Barnóczky Ákos és Bánfalvy Ági
Rendező: Horváth Csaba
Producer: Bánfalvy Ági
Vitay Georgina: Pásztor Virág
Vitay tábornok: Szőke Zoltán
Kuncz Feri: Sándor Péter
Kőnig: Hujber Ferenc
Zsuzsanna: Bugár Anna, Kondákor Zsófi
Horn Mici: Varga Izabella, Kondákor Zsófi
Torma Gedeon: Harmath Imre
Kalmár: Gombás Ádám
Torma Piroska: Kóródi Dorina
Kiss Mari: György Orsolya
Szabó: Garaj Bernadett
Murai: Stelczer Tímea
Bánki: Gáliczki Nikoletta
Nacák: Kérek Laura
Schőn: Gergály Vivien
Suba: Papp László, Barnóczky Ákos
Pénztáros: Papp László
Katona I.: Steiner Gábor
Katona II.: Hajdu Levente
Producer: Bánfalvy Ágnes
Rendező: Horváth Csaba
Társrendező: Barnóczky Ákos
Zeneszerző: Oliver W. Horvath
Koreográfus: Vati Luca
Díszlettervező: Harmati István
Jelmeztervező: Győri Gabriella
Grafikai tervező: Frank Rizzo
Filmbejátszások: Mester Ákos
Rendező asszisztens: Hajdu Levente
Ajánlatunk
Egy évszázaddal ezelőtt a világ először találkozott ezzel a figyelemre méltó színpadi opusszal – egy olyan művel, amely hamar a 20. századi zenei újítás egyik megkerülhetetlen darabjává vált. Az 1926-ban bemutatott daljáték mérföldköve a magyar zenetörténetnek: komponistája, Kodály Zoltán azon törekvését teljesítette be, hogy az ősi időkből származó magyar népdal a klasszikus zenével azonos helyre kerülhessen ugyancsak ekvivalens értékei okán, tehát a nemzet Operaházának színpadára.
Radina Dace / Pjotr Iljics Csajkovszkij KISHATTYÚK TAVA Gyerekelőadás óvódásoknak és kisiskolásoknak
A 60 perces angol nyelvű túrák mindennap háromszor (13:30, 15:00, 16:30) indulnak. Időszakosan olasz, francia, spanyol, német, görög és magyar nyelvű túrák is elérhetőek. Próbák ideje alatt a nézőtér nem látogatható. Előadások idején az épületlátogatás szünetel.
Ajánló
Selmeczi György / Vajda János Királyi fenség / Az ítélet Ősbemutató
Giacomo Puccini PILLANGÓKISASSZONY Opera három felvonásban, olasz nyelven, magyar, angol és olasz felirattal
Príma Donnák KOLONITS KLÁRA Ünnepi gálaest magyar és angol felirattal
Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
tétel a kosárban
összesen:
Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!

















