Program


Magyar Állami Népi Együttes: Táncok népzenére

Magyar Állami Népi Együttes: Táncok népzenére

Az előadás címét olvasva talán felmerülhet a kérdés a nézőkben: milyen más zenére is táncolhatna a Magyar Állami Népi Együttes, mint népzenére? A színpadi néptáncművészet hat évtizede, benne együttesünk története is bizonyítja azonban, hogy a kép ennél sokszínűbb és gazdagabb. Hiszen a múlt és a jelen együtteseinek repertoárjaiban teljes természetességgel jelentek és jelennek meg a népies műzene mellett a népzenéből inspirálódó egyéni zeneszerzői megfogalmazások, mint például a historizáló műfaj, a világzenei és a kortárs hangvétel.

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2013. május 15. szerda, 15:00

A Táncok népzenére című előadás az autentikus népzenét és néptáncot helyezi fókuszba a magyar nyelvterület három nagy területének, a Dunántúlnak, az Alföldnek és Erdélynek a legszebb táncaiból és zenéiből nyújtva válogatást, érzékeltetve népi kultúránk páratlan gazdagságát, sokszínűségét. A produkcióban többek között megjelenik a somogyi pásztorok eszközös kanásztánca, Szatmár nemesi időket idéző verbunkja, csárdása és Erdély több kisebb tájegységének virtuóz férfi és páros tánca is. Az előadás a koreográfusok komponált jelenetei mellett lehetőséget teremt a kárpát-medencei néptánc egyik fontos sajátosságának, a rögtönzésnek a bemutatására is.

A táncos mellett a zenei virtuozitást sem nélkülöző előadás komplex egységként mutatja be hagyományos kultúránk legnemesebb értékeit.

Ajánlatunk


Giacomo Puccini TURANDOT Opera három felvonásban, két részben, olasz nyelven, magyar, angol és olasz felirattal

Henry Purcell korszakos remekműve, a Dido és Aeneas a trójai háborúhoz kapcsolódik, ami azonban a történelmi háttérnél még sokkal fontosabb ebben az alig egyórás gyöngyszemben, az a szerelem, ahogy Barta Dóra, az előadás rendezője is kiemeli: „Régóta tudja az emberiség, hogy ha valamibe bele lehet halni, akkor a Szerelem mindenképpen az.

Wolfgang Amadeus Mozart A VARÁZSFUVOLA Daljáték magyar és német nyelven, magyar, angol, német felirattal

Ajánló


Próbák ideje alatt a nézőtér nem látogatható. Előadások idején az épületlátogatás szünetel.

Radina Dace / Pjotr Iljics Csajkovszkij KISHATTYÚK TAVA Gyerekelőadás óvódásoknak és kisiskolásoknak

Giacomo Puccini PILLANGÓKISASSZONY Opera három felvonásban, olasz nyelven, magyar, angol és olasz felirattal

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!