Program


Javor
8

Javor

Ivan Holub: Javor vitéz, avagy mese a régmúlt időkből


szlovák énekes mese


Milyen mesét szeretnek a gyerekek? Melyben sok a fordulat, a meglepetés, a szellem és a szellemesség, a szereplők a fantasztikumban éppúgy otthonosan mozognak, mint a földi világban, s amelynek hősével azonosulni tudnak.


Milyen hőst szeretnek a gyerekek? Aki bátor, erős – vagy ügyes, furfangos –, de mindenképpen önfeláldozó, segítőkész, és a mese végén jóra fordítja a bonyodalmakkal terhes helyzeteket.  több

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2010. április 18. vasárnap, 14:00

Ilyen a Javor című mese, és ilyen a főszereplője, Javor vitéz. Olyan hős ő, aki Herkulesként mindenkit megment. Jó cselekedeteinek híre eljut a gonosz démonok fejedelméhez is, aki nagyon mérges lesz rá ezért. El is küldi egyik manóját, Kospert, hogy kísértse meg Javort. Miben áll a kísértés? Valamilyen rossz cselekedetre kell rávennie, hogy ettől kezdve hatalommal rendelkezzék felette.

Kosper és Javor kalandos vándorlása, vándorlásos kalandsora ez a mese. S hogy ne legyen teljesen egyoldalú történet, megmentenek egy lányt a vámpírokból, szellemekből és rossz lelkekből álló útonállók karmai közül. Ő Milena, a szép parasztlányt, akibe Javor, természetesen, beleszeret.

A népmesei elemekkel tűzdelt küzdelmek sora után Javort elviszi a Halál. Kosper menti vissza az életbe, aki megjavul, és a Halálnak Javor életéért a magáét ajánlja fel.

A végén persze minden jóra fordul, de hogy miképp, az már maradjon azok öröme, akik megnézik a mesés előadást.

A darab külön erénye, hogy minden szörny, gonosz, szellem és démon, beleértve magát a halált is, éppoly nevetséges, amennyire félelmetes, éppen annyi humorral rendelkezik, amennyi gonoszsággal bír.

Ráadásként, még nem is beszéltünk a talpraesett Milena és a bátor Javor szerelméről. Mert olyan is van ám ebben a mesében, hogy is ne lenne!

Súgó: Németh Anna szh., Liszi Melinda szh.
Ügyelő: Csipke Sándor
Díszlettervező: Lonovics László festő- és grafikusművész
Jelmeztervező: Őry Kati
Díszlettervező-asszisztens: Kovács Tibor
Jelmeztervező-asszisztens: Molnár Ágnes
Színpadtechnikus asszisztens: Orbán Péter
Korrepetítor: Rázga Áron
Zeneszerző: Lakatos Róbert
Zene: Lakatos Róbert és a RÉV
Koreográfus: Born Gergely
Rendezőasszisztens:Czitor Attila

Rendező: Czajlik József

Ajánlatunk


Richard Wagner PARSIFAL Színpadszentelő ünnepi játék három felvonásban, német nyelven, magyar, angol és német felirattal

BMW-Délutánok - Koncert Az előadás hossza 2 óra egy szünettel. Eredeti nyelven; Magyar, angol és eredeti nyelvű felirattal.

Gioachino Rossini OLASZ NŐ ALGÍRBAN Opera két felvonásban, olasz nyelven, magyar, angol és olasz felirattal

Ajánló


Próbák ideje alatt a nézőtér nem látogatható. Előadások idején az épületlátogatás szünetel.

A 60 perces angol nyelvű túrák mindennap háromszor (13:30, 15:00, 16:30) indulnak. Időszakosan olasz, francia, spanyol, német, görög és magyar…

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!