Cefre Palota - Bödöcs Tibor Önálló Estje
Bödőcs Tibor legújabb önálló estje e körül az idézet körül kalandozik. A már megszokott intellektualitással aládúcolt, legvadabb bohóctréfák nem maradhatnak el.
Nincs aktuális előadás
Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!
Utolsó előadás dátuma: 2015. április 9. csütörtök, 19:00
Hogyan írjunk ajánlót új műsorunkhoz? Kezdésnek mehet egy jól hangzó idézet, attól komollyá válik a dolog: "Amelyik nemzet fölényben akar lenni más nemzetek fölött: hóhérrá, vagy bohóccá válik. Nemzetük életét elmocsarasítják, kik nemzetük valódi, vagy vélt erényeit hangoztatják s a kíméletlen bírálatot tűrni nem akarják. A legnagyobb csapás, ami egy népet érhet, ha egyoldalú irányítással az ítélőképességét tönkreteszik. Az ilyen nép elzüllik és mennél vásáribb kalandor nyúl érte, annál könnyebben odadobja magát. Nincs az a kívülről jövő veszedelem, végigdúlás, évezredes elnyomás, mely ezzel fölérne."(Weöres Sándor) Ezt finoman vonatkoztassuk az új műsorra: Bödőcs Tibor legújabb (ez fontos jelző!), önálló estjével ekörül az idézet körül kalandozik. Emellett ( ha még ez sem elég), persze, a már megszokott intellektualitással aládúcolt, legvadabb bohóctréfák sem maradhatnak el. (Egy kis teleshop) Nem hagyhatja ki!! (Egyébként igen, de ez most mindegy). Mellesleg (irónia nélkül, hahahaha!) szeretettel várom Önöket az Új Estemen!
Ajánlatunk
Egy évszázaddal ezelőtt a világ először találkozott ezzel a figyelemre méltó színpadi opusszal – egy olyan művel, amely hamar a 20. századi zenei újítás egyik megkerülhetetlen darabjává vált. Az 1926-ban bemutatott daljáték mérföldköve a magyar zenetörténetnek: komponistája, Kodály Zoltán azon törekvését teljesítette be, hogy az ősi időkből származó magyar népdal a klasszikus zenével azonos helyre kerülhessen ugyancsak ekvivalens értékei okán, tehát a nemzet Operaházának színpadára.
Ajánló
Tóth Péter – Mechler Anna A Szépség és a Szörnyeteg Ősbemutató
Rudi van Dantzig – Toer van Schayk / Pjotr Iljics Csajkovszkij A HATTYÚK TAVA Klasszikus balett három felvonásban
XI. Nagy Iván Nemzetközi Balettgála Magyar legendára emlékezik a balettvilág
Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
tétel a kosárban
összesen:
Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!
