Program


Agyigó, Szabó Magda: az Ember

Agyigó, Szabó Magda: az Ember

Agyigó - Szabó Magda: az Ember
egy nő sorsa a XX. században – azaz Szabó Magda: az Ember
Színpadi est két részben (első rész: gyermekkor, második rész: szerelem)

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2014. május 15. csütörtök, 19:00



Ki volt Szabó Magda?

Író, költő, feleség, barát? Ember volt, olyan, mint mindenki. Küzdött, félt, harcolt, szeretett. Kimondta azt, amit mások nem mertek vagy nem tehettek. Súlyos árat fizetett ezért.
“Én nem vagyok civil, író vagyok. Azt mondom, amit a nemzetnek kellene mondania, ha szája volna. Arra hívom fel a figyelmet, amit észreveszek, és amitől féltem a népemet.”
(Isten kezébe kapaszkodva - interjú részlet, Heti válasz 2005.)

Életét végig kísérte a bizonytalanság. Támaszként, lelki társként állt mellette férje Szobotka Tibor, író, műfordító. Két test egy lélek voltak.
Lírai, feltárulkozó írásain, versein (részletek Für Elis, Megmaradt Szobotkának, Szüret című kötetekből) keresztül ismerjük meg, vagy fedezzük fel újra a múlt század egyik meghatározó nőalakját.

Nagyváradi Erzsébet érzelmekben gazdag előadásában és Gerendás Péter gitárművész zenéjén keresztül beszél hozzánk Agyigó.

Jegyár: 1500.- Ft. helyszín a színház társalgója
Játékidő: kb 90 perc

súgó: Szabó Zsuzsa
producer: Szabó Ágnes

Ajánlatunk


Giuseppe Verdi TRAVIATA Opera két részben, olasz nyelven, magyar, angol felirattal

Egy évszázaddal ezelőtt a világ először találkozott ezzel a figyelemre méltó színpadi opusszal – egy olyan művel, amely hamar a 20. századi zenei újítás egyik megkerülhetetlen darabjává vált. Az 1926-ban bemutatott daljáték mérföldköve a magyar zenetörténetnek: komponistája, Kodály Zoltán azon törekvését teljesítette be, hogy az ősi időkből származó magyar népdal a klasszikus zenével azonos helyre kerülhessen ugyancsak ekvivalens értékei okán, tehát a nemzet Operaházának színpadára.

Az i. e. 74 körüli Római Birodalomban játszódó Spartacus Seregi László első igazi nagybalettje volt, amely egy csapásra mérföldkő lett a magyar táncéletben. Generációk sora élvezte 1968 óta a történelmi témájú koreográfiát, amely az ókori rabszolgalázadás történetét dolgozza fel úgy, hogy közben igazi mondanivalója nem a forradalom, hanem az emberi érzelmek, döntések az elnyomás ideje alatt.

Ajánló


Wayne Eagling – Solymosi Tamás / Pjotr Iljics Csajkovszkij A DIÓTÖRŐ Mesebalett két felvonásban

Próbák ideje alatt a nézőtér nem látogatható. Előadások idején az épületlátogatás szünetel.

Gioachino Rossini OLASZ NŐ ALGÍRBAN Opera két felvonásban, olasz nyelven, magyar, angol és olasz felirattal

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!